Návrat k jednoduchosti

aneb práce skončila. Pozvánka na letní víkendovou akci (18. - 20.8.) v Českém Švýcarsku. Jedná se o odpočinkový wellness pobyt (pro sebe za odměnu), propojený s prvky šamanismu a umění. Přijďte si odpočinout a nabít se energií. Ještě máme volná místa, ale je nuté se už rychle připojit, protože termín akce se blíží.


Možná už jsi na sobě dost pracoval/a a teď si přeješ udělat více místa v životě prostému bytí. Neřešit otázky a odpovědi, ale zažívat jednoduchost, která sama o sobě mluví za vše.

Pojď s námi zažít jednoduchost.
My dva – Lina a Vojta – to máme stejně. Rozhodli jsme se přizvat i tebe ke společnému zažití jednoduchosti.

A protože město je rušné a naše myšlenky s ním, chceme tě vytáhnout na víkend ven do přírody. Zveme tě na rekreaci do malebného penzionu Mezná, kde nám lesy a čerstvý vzduch dají i novou energii do života.

Namísto hledání své podstaty, guru a smyslu života můžeme život prožít.

A co s námi zažiješ?

Nejde nám o rafinované techniky nebo metody práce. Naším záměrem je „prostě být v jednoduchosti“.

Že to není tak jednoduché?
Ano, na jednoduchost neexistuje žádný klíč. Její tajemství tkví v tom, že k ní nelze dojít, nelze ji obelstít ani „to“ vymyslet. V jednoduchosti můžeš pouze být.

Jak na to?
Pro tebe a společně s tebou vytvoříme pole, ve kterém je snazší jednoduchost naplno vnímat a prožít.

Doma jsme především tady na Zemi:
Spojíme se se Zemá a načerpáme její energii. Síla Země tě potká – možná tě pohladí, možná s tebou zatřese, možná tě z toho trochu zamrazí a třeba se budeš jen usmívat a bude ti hezky.

*

Inspirace Vojty

"Nedávno jsem byl na noční výstavě umělce Musa v galerii Mánes, kde byl strop pomalován pravěkými malbami a do toho hrála atmosférická dunící hudba vibrující podlahou a sedačkami. Mohli jsme ležet na zemi a jen poslouchat, dívat se, přemýšlet, snít a přitom něco popíjet. Najednou jsem pocítil onu jednoduchost, kterou cítili lidé v pravěku, zachumlaní do kožešin, vnímají své vzájemné teplo, hledí na mihotání zvířecích siluet plných odvěké přírodní síly a jen si říkají: „zázrak“ (awe!) a „my v něm“ a mrazí je z toho úžasu po kůži. Od té doby to nazývám spiritualita jednoduchosti."

Inspirace Liny

"Před nějakým časem jsem se rozhodla vycestovat do teplých krajů – na Kanárské ostrovy. Hory, lesy a příroda (i moře) mě oslovovali od samého začátku. Prostý život v karavanu, relax a jednoduchost. Minimalizování životních nákladů a potřeb mi dalo prostor zažívat to, co pro mě mělo skutečnou hodnotu. Ovoce a zelenina od místních zahrádkářů a místo horké vany studená venkovní sprcha nebo každé ráno koupání v moři. To pro mě bylo něco, co běžně člověk v konzumní společnosti hledá při nakupování v supermarketu. Jednoduchost, svoboda a mír, přirozenost. Skutečné vyživení z toho, co nabízí přítomnost a příroda sama o sobě. Boží."

Program

Pátek – volný program: příjezd, oheň, bubnování a klábosení u ohně, možnost sauny.
Sobota – zde jsme pro vás připravili už od rána celodenní program, který pokračuje až do noci. Jedná se o spíše nenáročné skupinové (a trochu umělecké) aktivity při nichž se propojíme se zemskou energií, se sebou a mezi sebou navzájem. Později v noci se opět sejdeme u ohně a oslavíme to s vínem v ruce.
Neděle – volný program: výlety a relax na zahradě dle chuti každého z nás

Stravování

Pátek – z vlastních zásob
Sobota ráno – snídaňový sharing: každý může něco napéct, přinést a sdílet to s ostatními
Sobota poledne – půjdeme restaurace
Sobota večer – grilování pro vegetariány i masožrouty (to pro vás připravíme, jen nám dejte vědět, do jaké kategorie patříte, my se na vás připravíme)
Neděle ráno - snídaňový sharing

Ubytování

Luxusní (přitom domácký) pension s pokojem a příslušenstvím pro 2, saunou a zahradou v malebném Českém Švýcarsku. V okolí spousta míst pro turistiku i koupání. Více na https://www.ceskehory.cz/ubytovani/fotografie/penzion-mezna-jajabubo.html

KDY: 18. - 20. 8. (pátek navečer – neděle dopoledne)
KDE: Penzion Mezná (Mezná 6, Hřensko)
CENA: 3.000,- kč (v ceně je ubytování, grilovačka, nějaké to víno a lektorné)
LEKTOŘI: Vojta Franče a Lina Nova

POČET MÍST: je omezený - max. 12 osob
Přihlásit se můžeš na emailu: aridsun@seznam.cz
PŘIHLÁŠKU A PLATBU JE NUTNÉ ZASLAT NEJPOZDĚJI DO středy 16.8.
Číslo účtu: 670100-2207603326/6210 Zpráva pro příjemce „jednoduchost“.Žádné komentáře: